طراحان بسیاری دارای دانش قابل توجهی هستند ولی متاسفانه دانش خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارند. در این پست من در 5 دلیل شرح خواهم داد که چرا هر طراحی باید با وبلاگها همکاری کند و این چطور به تخصصش کمک خواهد کرد.

1. خودتان را معرفی کنید

خودتان را معرفی کنیدبخاطر زندگی در عصر دیجیتال، حضور Online شما خیلی مهم است. همکاری با یک وبلاگ روش کاملی برای رسیدن به این هدف است. با اینکار شما نام خودتان را در میان همکاران خلاق و مشتریان بالقوه خود مطرح خواهید کرد. اگر چیز مهمی برای گفتن دارید، مطمئناً شناخته خواهید شد.

2. خودتان را به عنوان یک حرفه ای تصدیق کنید

خودتان را به عنوان یک حرفه ای تصدیق کنیدکسی که یک حرفه ای قلمداد می شود، نه تنها مورد احترام است بلکه مورد اعتماد هم قرار خواهد گرفت. چگونه به این هدف می رسید؟ خوب، سوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که برای رسیدن به جایگاه مناسب مورد نظرمان در زندگی، چه اطلاعاتی از خود عرضه می کنیم. یکبار دیگر، ما در دنیایی دیجیتال زندگی می کنیم و راه حل، حضور Online شما است. نداشتن همکاری قابل توجه Online به مانند اصلاً وجود نداشتن شماست. تأسف برانگیز است اما افراد زیادی هستند که از این قضیه تا کنون ضربه خورده اند. به عنوان یک نکته، مطمئن شوید تاثیری که بر جا می گذارید صادقانه باشد. هیچ کس علاقه ای به یک حقه باز ندارد.

3. دانش خود را ارتقاء بخشید

دانش خود را ارتقاء بخشیدمانند خیلی چیزها، هر چه بیشتر راجع به موضوعی بحث و گفتگو کنید بیشتر آنرا درک کرده و فرا خواهید گرفت. اگر هم دانشتان محدود است باز چیزی برای ارائه کردن دارید. هیچ کس نمی تواند چیزی را دقیقاً به همان روشی که شما بیان می کنید اظهار کند.

4. مهارتهای خود را جلا دهید

مهارتهای خود را جلا دهیداز قدیم گفته اند که کار نیکو کردن از پر کردن است. یک مطلب آموزشی جالب درباره تکنیکی که می دانید بنویسید. با استفاده از بخشهایی که به عنوان نمونه کار استفاده می کنید نه تنها مهارتهای خود را جلا داده اید بلکه با اینکار با یک تیر دو نشان زده اید. این زنگ تفریحی جالب در حین انجام کار برای مشتری است. همچنین بیشتر مواقع نمونه هایی که برای خودتان خلق می کنید بهترین کارهایتان خواهد بود. چرا؟ چون می دانید چه چیزی دلپسند به نظر می رسد و شما فقط می خواهید خودتان را خشنود کنید و نه کس دیگری را.

5. کمی پول بدست آورید

کمی پول بدست آوریدبرای خیلی ها این مهمترین دلیل است. دراین شرایط دشوار اقتصادی که همیشه سفارش کار طراحی برای انجام دادن نداریم، چرا برای به اشتراگ گذاشتن دانش خود با دیگران وقت نگذاریم؟ برای بدست آوردن کمی پول می توانید چهار دلیل اول را بکار ببرید! این فوق العاده است! اگرچه برای پرداخت همه صورتحساب ها کافی نخواهد بود ولی کمی پول نقد اضافی خواهد بود که احتمالاً رویش حساب نمی کردید.

نتیجه گیری

این پست ترجمه ای بود از مطلب Five Reasons To Contribute To A Blog توسط Tim Smith. چون تصمیم به انعکاس مطالب بیشتری از جامعه طراحان وب و چاپ ایران در وبلاگ رویاگر دارم این پست را به عنوان دعوت نامه ای برای همکاری از دوستانی که هنوز خود را بصورت Online معرفی نکرده اند در نظر بگیرید. اگر بخاطر نکاتی که مطالعه کردید مایل به همکاری در وبلاگ رویاگر هستید و یا اگر می خواهید از رویاگر پشتیبانی کرده باشید حتماً با من تماس بگیرید تا مطلب شما به نام خودتان در رویاگر منتشر شود.

© در تهیه تصاویر استفاده شده در این پست از بروشور راهنمای کاربردی زندگی در تهران استفاده شده است.

 همچنین بخوانید

نشانه ها، بخش دوم: شیوه استاندارد طراحی و ارائه لوگو

نشانه ها، بخش دوم: شیوه استاندارد طراحی و ارائه لوگو

در بخش اول نشانه ها در دنیای گرافیک، مباحثی درباره انواع نشانه ها، کاربردها، خصوصیات، تقسیم بندی ها و ... مطرح شد. در بخش دوم شیوه استاندارد طراحی و ارائه یک نشانه را بصورت قدم به قدم بررسی خواهیم کرد.

نشانه ها، بخش اول: مقدمه ای بر طراحی لوگو

نشانه ها، بخش اول: مقدمه ای بر طراحی لوگو

در این مقاله در مورد مبانی طراحی لوگو شامل مراحلی که در طراحی یک لوگو باید مورد توجه قرار گیرند، خصوصیتهای یک آرم امروزی، تقسیم بندیها و انواع آرم و نشان با زبانی ساده آشنا خواهید شد.

طراحی گوی شیشه ای توسط CorelDRAW

طراحی گوی شیشه ای توسط CorelDRAW

در این پست قدم به قدم به طراحی گویی شیشه ای با نرم افزار قدرتمند CorelDraw خواهیم پرداخت که می تواند کارایی های متفاوتی داشته باشد. از مهمترین مواردی که خواهید آموخت می توان به چگونگی رسم اشکال پایه هندسی، نحوه رنگ آمیزی اشکال با گرادیان چند رنگی، چگونگی تبدیل اشکال پایه هندسی به منحنی و ویرایش اضلاع آن، ترکیب دو شکل مستقل، بدست آوردن یک شکل جدید توسط حذف دو شکل مجزا از همدیگر و تنظیم دقیق شفافیت یک شکل اشاره کرد.

5 دلیل برای همکاری با یک وبلاگ

5 دلیل برای همکاری با یک وبلاگ

بخاطر زندگی در عصر دیجیتال، حضور Online شما خیلی مهم است. همکاری با یک وبلاگ روش کاملی برای رسیدن به این هدف است. با اینکار شما نام خودتان را در میان همکاران خلاق و مشتریان بالقوه خود مطرح خواهید کرد. در این پست من در 5 دلیل شرح خواهم داد که چرا هر طراحی باید با وبلاگها همکاری کند و این چطور به تخصصش کمک خواهد کرد.

مشاهده همه یادداشت ها

 نظرات این مطلب

نظر شما

فرم ارسال نظر
کد
ارسال نظر

لیست نظرات

مهدی کریمی مقام

مهدی کریمی مقام

  • دوشنبه، 26 مرداد 1388
خوب من در کل با این موضو که هر شخصی نیاز به معرفی خودش داره موافقم، اما ترجیح می دم بیشتر ببینم و گوش بدم تا حرف بزنم.

به امید پیشرفت هر چه بیشتر شما دوست عزیز
مصطفی مقدم

مصطفی مقدم

  • ﺳﻪشنبه، 27 مرداد 1388
گوش کردن و دیدن انتخاب خوبیه مهدی جان، فقط می مونه اینکه به دیگران هم کمک کنیم به خواستهاشون برسن. از طرفی با به چالش کشیدن دانسته های خودتون بیشتر پیشرفت می کنیم.
سينا احمدي

سينا احمدي

  • یکشنبه، 01 شهریور 1388
از اينكه بعضي ها اينقد حرفه اي عمل ميكنن بسيار خوشحالم . وسواس و دقت در انجام هركاري به كار يه روح خاص ميده كه اصالت اون كار رو در ديد اول به رخ بيننده ميكشونه. كارهاي شما دراري چنين ويژگي منحصر به فردي هستند كه شما رو از بقيه متمايز مي كنه. به اميد روزهاي خوبتر
مصطفی مقدم

مصطفی مقدم

  • دوشنبه، 02 شهریور 1388
شما همیشه به من لطف داشتی سینا جان. ممنون از نیت خیرت.
کامران

کامران

  • ﺳﻪشنبه، 03 شهریور 1388
عصر عقز دیجیتال و آنلاین بودن هستش
کسی که در دنیای مجازی برای خودش اعتبار نداشته باشه شاید کم کم از این صحنه محو بشه
پس برای به اشترام گذاری دانش خود عجله کنید
Max

Max

  • پنجشنبه، 05 شهریور 1388
سلام .
معرفي شدن مهم و با ارزش هست و صحيح معرفي شدن از اون بيشتر .
تا خدا چي بخواد.
Hamed

Hamed

  • یکشنبه، 08 شهریور 1388
مصطفی عزیز فکر خوبیه من آمادهام پاره ای از تجربیات و اطلاعاتم را ارائه بدم
فقط راهنماییم کن که نحوه به اشتراک گذاشتن این اطلاعات چطوریه؟
موفق باشی
مصطفی مقدم

مصطفی مقدم

  • ﺳﻪشنبه، 10 شهریور 1388
سلام حامد جان،
شخصاً خیلی خوشحال می شم که از تجربیاتی که تو طراحی و مخصوصاً چاپ بدست اوردی استفاده کنم.

برای اینکار متن مطلب رو مثلاً در Microsoft Word تایپ می کنی و همراه تصاویر مربوط به مطلب، اگر نیاز داره برام به آدرس ایمیلم ارسال می کنی. من خودم متن رو ویراستاری کرده و عکسها رو فشرده سازی و به نام شما منتشر می کنم.

البته یک پاراگراف درباره خودت و تجربیاتت به همراه لینک به وب سایت یا پروفایلت به همراه عکس هم برای معرفی خودت کار رو تکمیل می کنه.

متشکرم.
فرم جستجو
large desktopdesktoptabletphone © royagar.com